Co nowego?
Drugi dzień Festiwalu Nauki i Techniki zakończył się!
Od samego rana w Strefie Nauki na tarnowskim Rynku działo się bardzo wiele!
Imprezę zainicjowały pokazy z udziałem widowni Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
W przerwach pomiędzy pokazami można było odwiedzić Pasaż Odkryć lub przy pomocy naszych edukatorów wziąć udział w warsztatach technicznych.
Ich uczestnicy mogli stworzyć z tektury i śrubek dinozaura-paszczaka, eletryczną zabawkę Beba bot lub sprawdzić swije siły w konstruowaniu mostu Da Vinci, bez użycia śrub i kleju!
Ale to nie wszystko, w ramach Festiwalu zaprosiliśmy gości specjalnych:
- popularyzatora nauki i astronoma Karola Wójcickiego, autora profilu "Z głową w gwiazdach", który podzielił się swoją pasją w pogoni za zaćmieniami słońca oraz o ostatniej wyprawie do Australii.
- ambasadora ESERO Polska z Biura Edukacji Kosmicznej ESA, pana Marcina Dudę, który opowiedział o inżynierii kosmocznej, problemach przed którymi stoi, a także przeprowadził warsztaty na których można było stworzyć własnoręcznie spadochron dla satelity.
Finał imprezy stanowił koncert zespołu Skalpel, tworzącego w swej twórczości syntezę jazzu, jak i muzyki elektronicznej, który wystąpił na scenie Amfiteatru Letniego w Tarnowie.
Po nim nastąpił niesamowity pokaz laserów, rozświetlający Tarnowskie nocne niebo.
Wydarzenie realizowane w ramach przedsięwzięcia "Popularyzacja nauki i techniki w Pasażu", projekt pn. Tarnów - Nowe Spojrzenie, finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2022 i budżetu państwa.